Jackpot progresywny

Jeśli szukamy w kasynach internetowych naprawdę wysokich wygranych, powinniśmy się zainteresować progresywnym jackpotem. Można go trafić w każdym kasynie online, choć nie we wszystkich grach. Progresywne jackpoty to domena jednorękich bandytów, bo większość tego typu gier oferuje dodatkową pulę wygranych, o czym można się dowiedzieć z informacji wyświetlanych na ekranie gry. W progresywnym jackpocie suma pieniędzy do wygrania powiększa się z każdym dniem, ponieważ pula zależy od ilości graczy kasyna. Jackpoty o niższej wartości dotyczą tylko jednej, pojedynczej gry i padają nieco częściej niż te sięgające setek tysięcy euro. Tak wysokie sumy są efektem tego, że opłaty od zakładów są ściągane z kilku kasyn połączonych tym samym oprogramowaniem.

Jest jednak pewien haczyk. Na trafienie jackpota na automatach można liczyć dopiero wtedy, gdy obstawi się wszystkie linie pełną stawką. To zaś oznacza, że pojedynczy zakład będzie dość wysoki. Wprawdzie takie obstawianie zagwarantuje nam wyższe wygrane i szansę na jackpota, to jednak będzie też wymagać dysponowania większą sumą pieniędzy jeśli chcemy dłużej pograć. A jaki wynik zapewni nam trafienie jackpota? W grach wrzutowych w jednej linii powinny się pokazać co najmniej trzy takie same symbole specjalne, natomiast w grach karcianych premiowane są określone układy kart o pewnej wartości (na przykład tylko walet i as w kolorze pik).

Kiedy jackpot padnie, dowiadują się o tym wszyscy gracze kasyna, ponieważ komunikat o rozbiciu puli trafia na stronę główną serwisu. To także oznacza, że pula jackpota została zredukowana do niewielkiej kwoty, a zbieranie pieniędzy zaczyna się od początku. Im więcej czasu upłynie od ostatniego jackpota, tym więcej pieniędzy będzie na koncie, a szanse na trafienie kolejnej nagrody stają się coraz większe. W jackpotach progresywnych można też wykorzystywać bonusy od kasyna, chyba że dana gra z jackpotem nie jest wliczana do obrotu.