Gry jackpot

Każde szanujące się kasyno internetowe oferuje wszystkim swoim gościom gry, w których będzie można wygrać wysokiego jackpota. Niektóre sumy jackpotów robią wrażenie nawet na doświadczonych graczach, więc popularność tego typu gier systematycznie rośnie. Gry z jackpotem są zazwyczaj dostępne w oddzielnej zakładce w menu kasyna, a u największych operatorów hazardowych naprawdę jest w czym wybierać. Większość tych gier to automaty oraz inne gry wrzutowe (na przykład wideo poker), i to właśnie przy nich pula dodatkowej wygranej jest zwykle największa.

Jackpoty często można też spotkać przy e-zdrapkach. Działają one niemal na takiej samej zasadzie jak klasyczne zdrapki papierowe – wybiera się wysokość zakładu, odkrywa się pola i sprawdza, czy udało się trafić zwycięski układ znaków. Jeżeli podczas odkrywania zdrapki na ekranie pojawią się symbole jackpota, na nasze konto w kasynie wpływa dodatkowa, wysoka suma pieniędzy. Jackpoty oferowane są także przy grze w keno. Przebieg gry się nie zmienia, ale do jackpota trzeba postawić na maksymalną liczbę numerów, czyli dziesięć trafień.

Przy zakładach na mniejszą liczbę numerów gracz nie jest włączany do systemu jackpota. Nie znaczy to jednak, że wystarczy tylko trafić dziesięć obstawionych numerów – za takie trafienie wręczana jest tylko gwarantowana wygrana. Do jackpota potrzebny jest określony układ liczb i dopiero gdy on pojawi się na ekranie można się cieszyć z wyższej nagrody. W grach karcianych też można trafić na jackpota, ale jeszcze przed przystąpieniem do gry trzeba obstawić wyższy zakład. Jackpot w blackjacku polega najczęściej na tym, że nie wystarczy samo oczko, ale karty muszą mieć określoną wartość i kolor. W grach karcianych jackpoty są niższe od tych, jakie można trafić na automatach.